Życie piłkarzy – jakie jest naprawdę?

Życie piłkarzy – bogatych, pięknych, z cudownymi żonami i życiem bez skazy. Czy na pewno? Nie każda historia piłkarza jest pełna wspaniałych momentów i radości, wiele z nich przepełnionych jest goryczą i smutkiem, jak chociażby życie Kuby Blaszczykowskiego, którego matka, na jego oczach została zamordowana przez ojca. Takie i inne historie spisywane są przez samych piłkarzy, ale również biografów. W rzeczywistości biografie piłkarzy cieszą się naprawdę ogromną popularnością.

Jeśli chodzi o biografie piłkarzy to zdecydowanym liderem jest tutaj Messi i Ronaldo. Ilość wydanych książek na temat ich życie naprawdę potrafi zaskoczyć. Ronaldo Obsesja doskonałości; Cristiano Ronaldo. Perfekcyjna gwiazda.; Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce; Messi. Uwierz w siebie; Messi: Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem (biografia Messiego); CR7. Maszyna (biografia Cristiano Ronaldo). To tylko przykładowe książki napisane o życiu tych piłkarzy.

Biografie piłkarzy z całego świata naprawdę przyciągają fanów sportu, jakim jest piłka nożna. Przykładowe biografie piłkarzy, ich autobiografie, albumy, czy wywiady to: Serce pozostawione na Anfield Steven Gerrard; Autobiografia legendy Liverpoolu Luis Suarez Przekraczając granice; Messi Biografia; Pavel Nedvěd Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają, czyli moje zwyczajne życie; Porozmawiajmy o futbolu (Michael Platini wywiad rzeka); Gareth Bale. Walijskie tornado (biografia); Diego Simeone Kolekcjoner tytułów; David Villa Napastnik, który przeszedł do historii; Carlo Ancelotti. Nienasycony zwycięzca; Gerard Pique. Urodzony na Camp Nou; Zinédine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie; David Beckham (album).

Biografie pałkarzy polskich również są bardzo popularne wśród fanów footballu. Wśród nich znajdziemy historię Kuby Blaszczykowskiego o tytule: Kuba, a ponadto takie tytuły, jak Piechniczek Tego nie wie nikt; Grzegorz Lato (biografia); NieREALna kariera (biografia Jerzego Dudka); Dziekan. Dariusz Dziekanowski; Zasypany (biografia Igora Sypniewskiego). Życie na zakręcie; Deyna, czyli obcy; Jerzy Dudek: Wybitny z Knurowa; Robert Lewandowski: Pogromca Realu (Moja prawdziwa historia); Lewy Sylwetka piłkarza.

Jednak biografie piłkarzy poruszają nie tylko sfery prywatne, czy zawodowe, ale również bardzo cielną stronę footballu. Wiele książek napisanych przez selekcjonerów, czy piłkarzy, a są to również same biografie piłkarzy poruszają kwestie związane z kupowaniem meczów, czy tym podobnymi sprawami. Biografie piłkarzy i selekcjonerów, dzięki którym możemy poznać tę ciemną stronę sportu to: Wojciech Górski Jeśli w coś mocno wierzysz; Agent. Naga prawda o kulisach futbolu; Wójt. Jedziemy z frajerami! Całe moje życie (biografia Janusza Wójcika); Raul. Sekrety legendy (biografia); Menedżerowie: Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej

Nie brakuje też albumów i zbiorów biografii najlepszych piłkarzy z całego świata. Pierwsza 10, 20, 50, czy 100. Zestawienia są ciągle aktualizowane, więc nie brakuje materiału na nowe biografie piłkarzy z całego świata.