Życie gwiazd to jeden z bardziej pasjonujących tematów naszych czasów, większość użytkowników Internetu zna chociażby jeden adres strony internetowej z plotkami na temat gwiazd. Lubimy słuchać o ich nieudanych kreacjach, porażkach, ale również sukcesach. Nie dziwi, więc fakt, że biografie gwiazd cieszą się tak ogromną popularnością.

Chociaż lubimy strony z plotkami, nie da się ukryć, że zawierają one tylko aktualne informacje o gwiazdach, a przecież w rzeczywistości, dla wielu osób istotne jest to, co miało też miejsce kilka lat temu, gdy takie strony jeszcze nie istniały, a nawet za czasów ich młodości, gdy nikt za bardzo nie interesował się pewnymi kwestiami. Biografie gwiazd zawierają właśnie takie, często pikantne szczegóły z życia najpopularniejszych.

Mówiąc o gwiazdach, musimy zauważyć, że niektóre bardzo często zaczynały w późnym wieku, inne, a chodzi tutaj przede wszystkim o młode gwiazdy kina, czy muzyki, często debiutowały jeszcze w latach 80, czy 90 w mało popularnych programach telewizyjnych, również teraz, talent show to sposób na odkrycie niesamowicie uzdolnionych osób. Nie każdy jednak od razu zaczynał z „wysokiego C”, niektóre biografie gwiazd, w rzeczywistości nie są tak kolorowe i pełne blasku.

Wiele aktorów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, zanim dotarło na sam szczyt, pracowało w barach, niektórzy kręcili sceny w firmach pornograficznych, inni łapali się każdej możliwej pracy, żeby tylko mieć pieniądze na życie. Właśnie, dlatego kochamy biografie gwiazd, bo są one przepełnione smutnymi, często bardzo nostalgicznymi historiami, o biednych chłopcach, czy dziewczętach, z talentem bez pieniędzy na chleb, których życie odmieniło się w ciągu kilku dni.

Nie zapominajmy też o smutnym i bolesnym dzieciństwie. Biografie gwiazd to kwintesencja takich historii. Jak się okazuje, co drugi aktor stracił rodziców w bardzo młodym wieku, był molestowany lub w najbardziej pozytywnej odłożenie tego typu powieści, zwyczajnie żył w biedzie, gdzieś w gangsterskiej dzielnicy.

Oczywiście musimy zauważyć, ze pewne biografie gwiazd bardziej przypominają historie prosto z pudelka, czy tym podobnych stron, niż prawdziwe wydarzenia z życia. Niektóre są ubarwiane właśnie na poczet zwiększenia sprzedaży, chociaż jednocześnie nie zapominajmy, że w wielu jest naprawdę sporo pracy, faktycznie, biografie gwiazd nie zawsze są piękne i kolorowe, jak w magazynach. Zarówno polscy, jak i zagraniczni aktorzy, piosenkarze, czy inne gwiazdy telewizji miały swoje smutne historie, nie zawsze tyczyły się ich samych, często zahaczały o ich rodziny. Nie brakuje gwiazd, które straciły swoje dzieci lub najbliższych. Życie nie wybiera, złe rzeczy zdarzają się zarówno biednym, jak i bogatym, aczkolwiek musimy zauważyć, że biografie gwiazd niestety często są przesadzone, ubarwione, co niestety przybiera tez dość komiczną postać, sprawiając tym samym, że książki nie odbieramy pozytywnie i nie traktujemy jej, jako rzetelnego źródła informacji na temat danego aktora, piosenkarza, reżysera, czy po prostu osoby znanej, z tego, że bywa pokazywana w gazetach.