Coraz więcej znanych osób pisze książki związane z ich życiem i przemyśleniami. Złośliwi mówią, że nie najlepiej świadczy to o rynku wydawniczym w Polsce. Jakość publikacji jest oczywiście rzeczą gustu, jednak wśród zwierzeń osób z pierwszych stron gazet można znaleźć także prawdziwe perełki.
Nie da się ukryć, że świat celebrytów wciąga. Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu zastanawiał się, co dzieje się za kulisami, w domach gwiazd i co naprawdę myślą o życiu i świecie ci bardziej znani. To właśnie w książkach, będących zwierzeniami, czy wywiadami – rzekami znajdziemy takie przemyślenia. Na rynku ukazało się w ostatnim czasie kilka pozycji, po które naprawdę warto sięgnąć.

Stuhrmówka, czyli wewnętrzny gen wolności
To książka biograficzna. Jej autor, aktor – Maciej Stuhr bardzo szczerze rozprawia się ze swoim życiem. Narracja prowadzona w charakterystyczny dla niego sposób, z dużą dozą autoironii i dystansu do świata, pozwala opowiedzieć o życiu. O sobie samym, o rodzinie, przyjaciołach i pierwszych latach kariery. Maciej Stuhr nawiązuje także do pracy na planie filmowych i w teatrze, prezentuje życie za kulisami, bezlitośnie rozprawia się z minusami popularności. Bawi i skłania do rozmyślań!

Artur Rojek. Inaczej
Lider i twórca śląskiej grupy Myslovitz. Jest postacią niezwykle charakterystyczną, niebanalną, obdarzoną dużą wrażliwością. W śląskich Mysłowicach stworzył zespół, który stał się polskim – i nie tylko polskim – fenomenem. U szczytu popularności zdobył się na opuszczenie zespołu i rozpoczęcie solowej kariery. Dlaczego nie chodzi na kompromisy, za to spaceruje wyłącznie swoimi ścieżkami? O tym opowiada w swojej książce.

Ja, Fronczewski
Znają go wszyscy, a przynajmniej jego charakterystyczny i głęboki głos. Szerokiej publiczności znany z seriali telewizyjnych, doskonały w rolach filmowych i teatralnych. Tembr jego głosu ożywia każdy monolog i nadaje mu jakość właściwą tylko Fronczewskiemu. Prywatnie aktor jest człowiekiem skromnym. W autobiografii opowiada szczerze o swoim życiu: o dzieciństwie w powojennej Warszawie, o relacjach z matką, prywatnych pasjach, zainteresowaniach i debiucie aktorskim. Rozmowa prezentuje wspaniały obraz prywatnej historii aktora.

Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie
Marek Kondrat to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Od jakiegoś czasu nie jest jednak czynny zawodowo. Dlaczego? Na półmetku życia odkrył w sobie zupełnie nową pasję. Wina stały się nowym hobby i, przy okazji, sposobem na życie artysty. Poświęcił się winiarskiemu przedsięwzięciu bez reszty, a teraz – w opisywanej książce – pragnie zaprosić do współudziału czytelnika. Prowadzi go przez winnice Toskanii, Ameryki Południowej czy Nowej Zelandii.

Z Pokorą przez życie
Któż go nie zna? Wojciech Pokora – jeden z najpopularniejszych aktorów XX wieku. Widzom zapadł w pamięć głównie dzięki fenomenalnym rolom komediowym w polskich serialach. Opublikowana właśnie książka jest pierwszym wywiadem-rzeką przeprowadzonym z artystą. Pokora opowiada o swoim dzieciństwie z wojną na pierwszym planie, o Kabarecie Olgi Lipińskiej, o miłościach i przyjaźniach. Na pewno warto wybrać się w taką podróż przez jego życie!