Malerze mają swoje sekrety

Wiele mówi się o tym, że malarz to najtrudniejszy zawód, gdyż jego dzieła rzadko docenione są za jego życia. Sławę zyskuje po śmierci. W przeszłości malarze nie rzadko byli biedakami lub oprócz naprawdę wielkiej sztuki uprawiali prace rzemieślnicze tworząc najzwyklejsze portrety, żeby mieć pieniądze na utrzymanie. Nic, więc dziwnego, że biografie malarzy naprawdę cieszą się popularnością na rynku wydawniczym. Czytelnicy są rządni smaczków na temat życia znanych i lubianych malarzy, a tych zdecydowanie nie brakuje.

Na rynku dostępne są liczne biografie malarzy, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, o których słyszeli tylko znawcy sztuki, czy pasjonaci. Leonardo da Vinci (autor Vallentin Antonina); Manet ( autor Perruchot Henri); Picasso (autor Vallentin Antonina) to przykłady biografii największych artystów wszechczasów. Na rynku wydawniczym znajdziemy również inne sławne biografie malarzy, jak chociażby Rembrandt, książę malarzy (autor Jong David de); Renoir ( autor Perruchot Henri); Renoir (Renoir Jean); Słuchając Cezanne’a, Degasa i Renoira (autor Vollard Ambroise); Van Gogh ( autor Perruchot Henri); Gauguin ( autor Perruchot Henri)

Znawcy sztuki kochają biografie malarzy, a przede wszystkim te, w których zawarte są zdjęcia ich największych dzieł. Słabej jakości zdjęcie znalezione w Internecie nie oddaje piękna danego obrazu, fotografia tez nie jest doskonała, ale nie każdy ma możliwość zwiedzenia muzeum i zobaczenia wszystkich dzieł wybitnych malarzy. Biografie malarzy umożliwiają to bez konieczności podróżowania i sprawdzana, które z dzieł można w danym czasie obejrzeć, gdzie organizowane są ważne wystawy itd.

Wiele osób sięga również po biografie malarzy, którzy mają ogromne osiągnięcia na swoim koncie, ale nie są znane szerokiej publiczności. Możliwość odkrycia, nowych, pięknych obrazów, ale również bardzo ciekawych historii, bo życie malarzy naprawdę bywa nimi przepełnione, jest dla wielu osób istotnym aspektem.

Osobom, które często sięgają, bo biografie malarzy wybitnych poleca się również takie pozycje, jak: Corot w oczach własnych i w oczach przyjaciół; Courbet w oczach własnych i w oczach przyjaciół; Daumier w oczach własnych i w oczach przyjaciół; Delacroix; Dramat Zuzanny Valadon; Ingres w oczach własnych i w oczach przyjaciół i wiele innych.

Czasem, chcąc poznać sztukę i myślenie danego malarza odnośnie pewnych tematów, poznać jego styl malarski, a także to, dlaczego kierował się taką, a nie inną drogą, konieczne jest sięgnięcie po jego biografie, która zawiera szczegółowe informacje również na temat życia przed rozpoczęciem kariery, czy też w jego trakcie. Pewne wydarzenia mają na nas tak silny wpływ, że w rzeczywistości wpływają na nasze podejście do pewnych kwestii, a w przypadku malarzy mogą również wpłynąć na ich styl malarski. Trudne doświadczenia z dzieciństwa, czy chociażby brak funduszy na zakupienie potrzebnych do malowania narzędzi wpływa na nastrój artysty a tym samym na jego ekspresje, wyrażanie siebie na płótnie. Nagle zaczynamy rozumieć, dlaczego dane dzieło wygląda tak, a nie inaczej.