Dlaczego życie aktorów tak nas fascynuje?

Piękni, bogaci i znani – aktorzy z całego świata to jeden z ciekawszych tematów, jaki można wykorzystać w książce. Już zainteresowania plotkami na portalach internetowych są sygnałem, ze ta tematyka interesuje wiele osób. Chcemy wiedzieć, jak naprawdę zachowuje się dany aktor, odtwórca głównej roli w naszym ulubionym filmie.

Biografie autorów zajmują ważne miejsce w pozycjach książkowych, jakie znajdziemy w księgarniach. Poza tym liczba aktorów jest tak duża, że z całą pewnością nie zabraknie nam pozycji, po które można sięgnąć w długie zimowe wieczory.

Biografie autorów to doskonałe źródło wiedzy na temat tego, w jakich filmach grywali. Czasem wydaje nam się, że dobrze znamy danego aktora, wiemy, w jakich filmach wystąpił, ale jest przecież tyle epizodycznych ról w małych serialach, czy nic nieznaczących filmach, gdzie poczatkujący aktorzy stawiali swoje pierwsze kroki, że nawet najwięksi fani nie są w stanie ich wymieć. Konieczna jest pomoc biografa, ale czasem też detektywa, bo nie wszyscy aktorzy lubią przyznawać się do udziału w pewnych przedsięwzięciach. Wstydzą się swojej roli lub nieudolnego grania na samym początku kariery.

Warto zauważyć, że biografie aktorów, zwłaszcza te pisane przez dziennikarzy, a nie samych artystów zawierają bardzo ciekawe informacje, które nie były nigdy wcześniej publikowane. Często wywołują one nawet skandal, ale przecież każdy fan kina, wie, że to świat, w którym skandale są podstawą. Nie jest tak, że biografie aktorów ograniczają się do Hollywood. Również polscy aktorzy mają swoje świetne biografie, nie zabraknie w nim pikantnych historii polskiego kina sprzed lat, ale również bardziej współczesnych wydarzeń.

Na rynku przeważają przede wszystkim autobiografie lub tez biografie aktorów w postaci wywiadu, ewentualnie takie, które były pisane pod okiem specjalisty. Większość pozycji, jakimi są biografie aktorów, to książki weryfikowane przez bohaterów. Wiadomo, że nie każdy chce opublikować bardzo osobiste informacje na swój temat. Pewne sfery lepiej jest zachować dla siebie i swoich najbliższych, a nie ujawniać je większej publiczności.

Warto też zauważyć, że nagle wydawane biografie aktorów to wołanie o pomoc, próba zwrócenia na siebie uwagi. Kariera nie zawsze rozwija się w zawrotnym tempie, co ma wpływa na ilość ofert, a ponieważ dłuższy przestój w przypadku mniej popularnych aktorów często oznacza koniec kariery, książka to próba zwrócenia na siebie uwagi. Promocja książki to bywania na imprezach i okładkach, a znana twarz idealnie pasuje do nowej produkcji. Często takie książki nie wnoszą nic nowego, to zwykły zbiór wspomnień, które już mogliśmy czytać w długich wywiadach, ale przecież nie każdy wertuje strony każdego znanego magazynu o filmie i nie każdy śledzi wydarzenia z życia aktorów. Biografie aktorów mogą być często przekłamane, właśnie ze względu na chęć zwrócenia na siebie uwagi. To świat, w którym bardziej, niż gdziekolwiek indziej liczy się skandal, smutna i łzawa historia, która wzruszy tłum podobnie, jak zmyślona historia w filmie.